Bayanlar İçin Saç Ekimi Nasıl Yapılır


Bayanlara Özel Saç Ekimi Nasıl Yapılıyor?

Yine erkeklerde olduğu gibi kadınlarda saç ekimi donör bölgeden alınan saç kökleri yani greftler ile olmaktadır. Oldukça iyi bir şekilde donör bölgeden küçük bir motor başlık ile saçlar deriden alınır ve dokusuyla birlikte lokal anestezi yapılmış ekim bölgesine nakledilir. Böylelikle saçlarda her zaman için kendi saçınızın da olması sebebiyle rahatlıkla kullanım sağlanılır. Ekilecek bölgenin büyüklüğüne göre değişmekle birlikte ortalama 4000 – 5000 civarında bir saç donör bölgeden alınarak yeni bölgesine nakledilir. Herhangi bir şekilde ağrı duyulmadığından dolayı da oldukça pratik bir operasyondur. Hızlı bir şekilde normal hayata dönülebilir ve rahatlıkla saçlar 6 ay ve 1 yıl gibi bir sürede tamamen doğal görüntüsüne kavuşur. Operasyondan sonra bir süre dinlenme süresi tanınmalı ve bir süre merkeze gidilerek yıkama gerçekleştirilmelidir. Böylece saçlara daha iyi bir şekilde kavuşmak için kurallara uyumanın önemi fazladır.

Bayan Saç Ekimi
Bayanlara Özel Saç Ekimi

Bayanlarda Saç Ekiminin Önemi

Özellikle güzellik kavramı kadınlar için oldukça belirleyicidir. Kadınlar çoğu zaman güzelliklerini en iyi şekilde sağlama güdüsüyle hareket ettiklerinden saçlar da bunun bir aracı olmaktadır. Güzel saçlara sahip olmak elbette herkesin hakkıdır ve kadınlar da bu konuda oldukça ısrarcıdır. Saç bakım ürünlerine ve kuaförlere oldukça para harcamak kadınlar için oldukça normal olmaktadır. Böylesine saçlarına önem veren bir kitle için saç ekiminin önemi yüksek olmaktadır. O nedenle pek çok ekim yöntemi için farklı uygulamalar kadınlar için de geçerli olmaktadır. Sorunsuz bir şekilde kadınlar için saç ekimi uzman doktorlar sayesinde en iyi şekilde yapılır.

5/52 ratings

Saç Ekimi

First Hair Clinic DestekAuthor posts

First Hair Clinic; İstanbul merkezli saç ekimi, kaş ekimi, sakal ve bıyık ekimi hizmeti veren saç ekimi sektöründe lider firmalardan bir tanesidir. Ekim yaptığı her operasyonda garanti ve müşteri memnuniyeti vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir