En Etkili Saç Ekim Tekniği DHI Saç Ekimi

dhi-sac-ekimi-nedir-nasil-yapilir

Saç ekimi ülkemizde artık ön plana iyice çıkmış bir operasyon türü olmuştur. Genel olarak dünyada ilk yaygınlaştığı zamanlar kullanılan klasik pek çok yöntem varken, şu an hali hazırda birçok uygulama tekniğine ve yöntemine sahiptir. Tüm bunlar düşünüldüğünde ilk çıktığı zamanlardan şu zamana oldukça ilerleme sağlandığı söylenebilir. Genel anlamda pek çok tekniğin bulunması da farklı inovasyonları da beraberinde getirmiş, teknik anlamda da doktorların ilerlemesini sağlamıştır. Özellikle yapılan araştırma ve geliştirme faaliyetleri neticesinde saç ekiminin nasıl daha iyi yapılabilir olmasına kafa yorulmuştur. Genellikle ağrısız, zahmetsiz ve hastayı hemen normal hayatına döndürecek yöntemler üzerinde pek çok çalışma yapılmıştır. Özellikle bunlardan birisi olan DHI tekniği de önemli bir teknik olarak karşımıza çıkıyor.

Genellikle FUE gibi tekniklerle de kıyaslansa da esasında birbirinden farklı özellikler arz etmektedir. Bir yandan da genel olarak mantıklı bir teknik olarak karşımıza çıkmaktadır. Farklı teknikler deneyen doktorların çoğu edindikleri tecrübeler neticesinde hastalar hızlı bir biçimde saçlarını kullanma imkanına sahip olmuştur. Özellikle son yıllarda artan DHI tekniğiyle saç ekimi yapanların sayısı oldukça artmış ve bu sayede de hızlı bir şekilde saç ekimleri yapılmaya başlanmıştır. Genel olarak saç ekim merkezlerinin kişinin saçlarına göre uyguladığı teknikler farklı olabilmektedir. DHI tekniğiyle saç ekimi elbette doktorların inisiyatifine kalmış bir tekniktir. Öncelikli olarak DHI tekniğinin nasıl bir şey olduğunu ve nasıl yapıldığını bilmek de önemli olacaktır.

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI (Direct Hair Implantation) ismiyle anılan ve Direkt Saç Ekimi olarak Türkçeye çevrilen yöntemdir. Bu yöntemde önemli olan kısım direkt olarak saçların donör bölgeden alınarak anında belirlenmiş bölgeye uygulanmasıdır. Özel iğneler ile alınan saçlar, direkt olarak saç ekimi yapılacak alana ekilir. Bu sayede dışarıda uzun süre bırakılmaz ve hızlı bir biçimde köklerin ekilmesi sağlanır. Bu yerleştirme işlemi de yaklaşık olarak 1-2 dakika kadar sürmektedir. Böylece hızlı bir biçimde saçları ekmek mümkün olmaktadır. Saç greftlerinin dışarıda bekletilmemesi nedeniyle de doku veya zarar alma riskleri de en aza indirilmiş olur. Direkt olarak ekilebilir bir işlem olması ve dikkat gerektirmesi nedeniyle de uzun süren bir işlemdir. Genellikle ortalama 6 saat kadar süren bir işlem olarak DHI tekniğinde uygulayan doktorun tecrübesi ve bilgisi de aynı oranda önemli olmaktadır. Çünkü uygulama yapılacak saçı ve alanı iyi tanıması, bu sayede hızlıca işlem yaparken saçların çıkış yönünü de hesap ederek ekim yapması gerekmektedir. Tüm bunları karşıladığı sürece oldukça hızlı bir şekilde DHI saç ekimi yapılabilir.

DHI Saç Ekiminin FUE Tekniğinden Farkı Nedir?

FUE yöntemine benzer bazı nitelikleri olsa da bazı konularda oldukça ayrılıyor. Benzer yönlerinden bahsetmek gerekirse özellikle saçları yine ağrısız, zahmetsiz ve hızlı bir biçimde bulunduğu donör bölgeden alınıyor. Öte yandan donör bölgeden alınan saç kökleri yine FUE tekniğinde olduğu gibi bazı özel uçlu aletler ve motorlar eşliğinde alınıyor. Ancak FUE tekniğinde saçlar alındıktan sonra bir süre bekletiliyor ve bir alanda toplatılıyor. Ancak DHI yönteminde ise bu yöntem uygulanmıyor ve 1-2 dakika içerisinde saçlar hızlı bir biçimde alındığı gibi ekilecek alana ekiliyor. Öncelikli olarak saçların bekletilmemesi üzerinden bir farklılık bulunuyor. Ayrıca bir diğer farklılık da saçların tıraş edilmesine gerek olmamasıdır. Saçların tamamen dökülmediği seyrek bölgelerde saçların kesilmeden ekim yapılabilmesine olanak sağlaması bakımından DHI yöntemi oldukça etkindir. Dar alanlarda özellikle saçların aralarına yapılan saç ekimleriyle daha sık saçlara sahip olunmaktadır. Özellikle seyrek yerlere ekilen saçların en iyi şekilde kullanılması için sorunsuz bir şekilde DHI yöntemine başvurmak önemli olabilir. Saçların tıraş edilmesine gerek kalmadan yapılan bu tarz işlemler ile en iyi şekilde saçların ekimine olanak tanır. Bir yandan da saçların ekimden önce çok az zarara uğratılması da önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.

dhi-sac-ekimi-nedir-nasil-yapilir-2

DHI Saç Ekimi Neden Yapılır ve Avantajları

Özellikle saçlarını en iyi şekilde korumak ve daha temelden bir şekilde yapıyı kurmak adına DHI tekniğine başvurulmaktadır. Kullanılan iğnelerin kalitesi sebebiyle herhangi bir yara oluşma ihtimali de en aza indirilir. Bunun yanında çok hassas bir işlem olmasından ötürü uzman doktorların ve ekiplerin gözetimi altında hızlı bir şekilde işlemler uygulanmaktadır. En doğal ve başarılı sonucu vermesinden ötürü de yapılması genellikle tercih edilmektedir. Çünkü hem sık saçlara kavuşturması hem de doku ve saç kökü kaybının en aza indirilmesi nedeniyle bu tarz avantajlarını en iyi şekilde kullanan mükemmel bir yöntemdir. Saç yoğunluğunun sık bir şekilde olması sebebiyle daha göze hoş görünen bir saç ekim türü olmaktadır. Özel iğneleriyle birlikte iyileşme ve normal hayata dönüş hızları da oldukça yükselmiştir. Sağladığı yoğunluk bakımından bir diğer güzel faktör ise doğal saç büyüme açılarının hesaplanıyor olmasıdır. Saçların doğal çıktığı pek çok alanın konumuna ve açısına göre uygulama yapılmaktadır. Genel anlamda sorunsuz bir biçimde doktorların saç açılarına göre saç köklerinin yerleştirildiği görülmektedir. Saç kökünün kendi genişliğinde açılan saç kanalına yerleştirilen saçlar da buna uyum sağlayarak en iyi şekilde açıyı yakalar.

Kimlere DHI Saç Ekimi Uygulanabilir?

İyileşme süreci boyunca saçlara en iyi şekilde bakılması ve herhangi bir şekilde baskılanmaması çok önemlidir. Bu gibi durumlarda genel olarak ekilen saçlar çok rahat bir şekilde ekilmektedir. Özellikle saçlarını sık bir şekilde isteyen ve seyreklikten sıkılan kişilerin uygulaması oldukça önemlidir. Bu teknik ile daha sıkı saçlara sahip olmak mümkün olduğundan hızlı bir biçimde saçları ektirmek de mümkün olmaktadır. Saçlarının doğal görünümüne ve en azından saçların dökülmeden önceki haline dönmesini isteyen kişiler rahat bir biçimde saçlarını ektirebilir. Ayrıca tek bir seansta bu tarz bir teknikle saçların ekilmesi de önemlidir. Özellikle sağlık turizmi için ülkemize Avrupa’dan ve Ortadoğu’dan gelen pek çok kişi saç ekimini bir gün içerisinde tamamlayarak hızlı bir şekilde taburcu olmaktadır. Böylelikle kişilerin hızlı bir saç ekimi alması bakımından da önemli oluyor. Saç ekimini hızlı bir biçimde ve sağlam bir şekilde almak isteyenler için ideal bir yöntemdir.

DHI Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekiminde dikkat edilmesi gerekenler öncelikle doktorun uzmanlığının ve bilgisinin iyi olmasıdır. Bu yöntem biraz uzun süren ve doktorun becerilerinin en iyi şekilde olması gereken bir yöntem olmasından ötürü iyi bir araştırılma yapması şarttır. Öte yandan sadece doktorun da değil saç ekibi yapan ekibin de tecrübesi önemlidir. Genel olarak saç ekiminde ayrıntılı bir işlem olan ve doğal bir görünüme kavuşturan DHI yöntemi uzun süren bir işlemdir. Ayrıntı ve dikkat gerektirmesinden ötürü ve uzun bir işlem olması sebebiyle zaman sorunu yaşamamak da önemlidir. Öte yandan herhangi bir şekilde ağrı veya sorun yaşanmadığını da söylemek gerekir. Genellikle DHI yöntemi diğer yöntemlerle benzeşse de genel olarak farkı sık saçlara sahip olunması ve rahat bir kullanım yaşatmasıdır.

5/51 rating

Saç Ekimi

First Hair Clinic DestekAuthor posts

First Hair Clinic; İstanbul merkezli saç ekimi, kaş ekimi, sakal ve bıyık ekimi hizmeti veren saç ekimi sektöründe lider firmalardan bir tanesidir. Ekim yaptığı her operasyonda garanti ve müşteri memnuniyeti vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir