Hiberparik Oksijen ile Saç Ekimi

Hiberparik-Oksijen-ile-Sac-Ekimi

Hiberparik Oksijen ile Saç Ekimi Tekniği hakkında detaylı bilgilere ulaşın.


Hiberparik Oksijen ile Saç Ekimi Genel Bilgiler

Özellikle son yıllarda yapılan saç ekim işlemlerinde yenilikçi çözümler göze çarpmaktadır. İlk çıktığı yıllarda devrim yaratan bu teknolojinin en iyi tarafı kesinlikle kendisini sürekli geliştirmesi ve yenilikçi teknolojilere yelken açabilmesidir. Bununla ilgili çalışan pek çok sistem ve cihaz üreticisi firmanın da yardımıyla saç ekimi işlemleri oldukça rahat ve risksiz bir şekilde gerçekleşmektedir. Genel olarak saç ekiminde dikkat edilen kısımların başında özellikle özel uçlu motorların ve aletlerin saçları donör bölgeden alarak nakil edilmesi gereken yere iyi bir şekil nakletmesidir. Artık bu teknoloji rayına oturmuş bir biçimde ilerlemektedir ve genellikle pek çok teknik doktorlar tarafından tercih edilmektedir. Bu teknikler genel olarak saçların ekimlerinde farklılık arz etse de bu farklılıklar oldukça az şekildedir. Saç ekiminde genel olarak en mantıklı taraf kesinlikle saçların en iyi şekilde eski haline benzer bir şekle bürünmesidir. Bazı tekniklerden birisi olan DHI tekniği özellikle saçların daha sıkı çıkmasına yardımcı olduğundan genel olarak tercih edilmektedir. FUE teknikler de ağrısız, lokal anestezili ve kısa süren operasyonlar olmaktadır.

Tüm bu operasyonlardan önce pek çok kişinin tetkikleri ve kan tahlilleri gibi basit tahlilleri yapılmaktadır. Bunlar yapılmadan herhangi bir şekilde saç ekimi yapmak hem yasal değildir hem de doktorluk açısından lisans kaybının sebebidir. Özellikle pek çok kişi saç ekimi hizmeti alırken güvenilir bir yerden hizmet almasının önemini vurgulamak gereklidir. Basit tahlillerden sonra durum müsait olduğu zaman direkt olarak saç ekim işlemine başlanır ve hızlı bir biçimde işlemler tamamlanır. Böylelikle rahatlıkla iyi bir şekilde saç ekimini tamamlamak mümkün olur. Bundan sonrasında ise tercihen Hiberparik Oksijen tekniği denilen bir yöntem de yardımcı olması açısından hastalara önerilir. Bu teknik, kanın taşıyabileceği oksijen miktarını artırarak saçların daha kolay tutunmasına ve daha rahat bir şekilde dokuyla entegre olabilmesine yarar sağlamaktadır. Bunun sebepleri arasında saçların yeni yerine alışması için deri ve kökler ekstra bir çaba sarf eder ve bu çaba sırasında elbette çok ciddi bir enerji kaybı yaşanır. Bu enerji kaybını ve alışma evresini en iyi şekilde desteklemek adına Hiberparik Oksijen tekniğine başvurmak genel olarak artık pek çok kişinin yaptığı bir işlem olmaktadır.

Hiberparik Oksijen ile Saç Ekimini En İyi Hale Getirmek

Saçların en iyi hale gelebilmesi için çok daha rahat bir şekilde uzamalarına da faydalı olan Hiberparik Oksijen tekniğini uygulamak, saçların hem daha sağlıklı bir şekilde büyümesine ve yerine alışmasına olanak tanır. Çünkü yeni yerlerine alışmaya çalışan hassas saçlar, bu alışma sürecinde oldukça iyi bir şekilde muhafaza edilmeli ve korunmalıdır. Bunun nedeni de gelebilecek herhangi bir dış etkenin veya içten kaynaklanan stresin saçlara zarar verme olasılığıdır. Çünkü saçlar, alındıkları donör bölgenin özelliklerini taşımaktadır ve her ne kadar DNA kodları kişinin aynı olsa da greftler vücudun farklı alanlarına farklı etkileri hissedebilir. Bu nedenle kan dolaşımının hızlanmasıyla saç köklerinin iyi bir şekilde beslenmesi gerekir.

Öte yandan iyi bir şekilde saçları koruyan ve özellikle doktorların hassas bir şekilde davranmasına neden olan operasyon sonrası bakım ve saç yıkama işlemleri de bu evreleri en iyi şekilde tamamlamaktadır. İyileşme sürecini kısaltan, yüksek basınçla oksijen solunumu yaptıran bu yöntem sadece saç ekimi için de değil, farklı farklı hastalıklar için de tedavi yöntemi olmaktadır. Bu yöntemle çok daha iyi netice almak oldukça mümkündür.

4.8/54 ratings

Saç Ekimi

First Hair Clinic DestekAuthor posts

First Hair Clinic; İstanbul merkezli saç ekimi, kaş ekimi, sakal ve bıyık ekimi hizmeti veren saç ekimi sektöründe lider firmalardan bir tanesidir. Ekim yaptığı her operasyonda garanti ve müşteri memnuniyeti vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir