Kaş Ekimi

Doğal Kaş Ekimi Yöntemi

Kaş Ekimi

Kaş ekimi greft nakilleri arasında, en fazla özen isteyen ve en fazla dikkat gerektiren ekim işlemi. Kaş yüz ifadesinde en büyük rol oynadığı için, çizim ve ekim aşamasına çok özen gösterilmelidir.

Kaş Ekiminde Kullanılacak Greftler Nasıl Tercih Edilir?

Ense bölgesinde var olan bu greftler mikromotor yardımı ile en ince punchlar kullanılarak toplanmaktadır. Donör bölgeden çıkarılan greftlerin ince yapılı olmasına özen gösterilir. Çoklu kil kökleri kaşın doğallığını bozduğu için direk alınıp ekilmesi tercih edilmez. Ancak çoklu greftler mikroskop altında alınarak tekli hale getirilir ve böylelikle alınan greftler ziyan olmadan kullanılabilir.

Kaş Ekimi

Kaş Ekiminde Ağrı Hissedilir mi?

Kaş ekiminde de diğer greft nakillerinde olduğu gibi basit bir lokal anestezi ile işlem yapılır. Günümüzde gelişen teknolojiler sayesinde iğnesiz lokal anestezi işlemi ile hasta ameliyat öncesi ve sonrası konforlu bir operasyon geçirip tüm işlemler içerisinde hiç bir ağrı hissetmez, operasyon sonrası normal rutin hayatına devam edebilir.

Kaş Ekiminden Ne Kadar Süre Sonra Kaşlar Gerçek Şeklini Alır?

Kaşların kendini toplaması ve gerçek şeklini alması 8 -12 ay gibi bir süre alır. Minimum 3-6 ay süren bu süre zarfında kaş bölgesine ekilen greftler kaş karakterini alana kadar haftada bir makasla kısaltılması gerekli.

Kaş ekimi saç ekiminde olduğu gibi donör bölgedeki yani iki kulak arasındaki ince greftler seçilerek ekim işlemi gerçekleştirilir.

Kaşlar Neden Dökülür?

Kaş dökülmesi genellikle şu nedenlerden dolayı kaynaklanmaktadır; aşırı makyaj kullanımı, halk dili ile saç kıran, kemoterapi, bazı cilt hastalıkları vb. durumlarda kaş dökülmesi oluşmaktadır. Bu nedenlerden dolayı kaş dökülmesi yaşayan hastalar kaşın doğal görüntüsünü yerine getirmek adına kaş ekimi yaptırmaktadırlar.

5/521 ratings