Kaş Ekimi Nedir?

Kaş ekimi özellikle bu tarz sorunlardan muzdarip kişiler için çok faydalı olmuştur. Kaşları kronik olarak dökülen ve bununla ilgili bitkisel ve kimyasal çözümlere yönelen kadınlar, çoğu zaman bu çözümlerden eli boş dönmektedir. Bunun sebebi de özellikle kaş çıkartmanın genel olarak hassas bir iş olmasıdır. Kaşlar genel itibariyle oldukça sıkı ve kalın köke sahip bir kıl türüdür. Kaşlar gözlerimizi çevreleyen ve güzelliği tamamlayıcı etkisi bulunan önemli bir bölümdür. Bu bölümde başlayan bir dökülme olayı, direkt olarak fark edilmektedir. Çevresel faktörlerin dışında dengesiz ve yetersiz beslenme de içsel bir neden olabilmektedir. Kaş ekimi operasyonunda özellikle bu tarz sorunların tümüne çözüm bulunmaktadır. Saç ekimleriyle hemen hemen aynı işlemlere sahip bu işlem, genel olarak kaşların eskisi gibi gözükmesine yardımcı olur. Kalıcı sonuçlar vermesi nedeniyle oldukça önemlidir.

Neden Kaş Ekimi Yapılır?

Kaşların hangi bölgelere yerleştirileceği belirlenir ve çizimler yapılır. Ardından bölgenin belirlenmesiyle birlikte ne kadar kaş ekileceği hesaplanmaktadır. Elbette bu durumda hastanın da tercihi göz önüne alınmaktadır, hastanın seçeceği bölümlere de eğer mümkünse ekim yapmak mümkündür. Ense üzerinden alınan greftler de saç ekim işleminde olduğu gibi kaşlarda belirlenmiş bölgelere ekilir. Yön belirleme işlemi de alınan greftlerin ayarlanmasıyla yapılmaktadır ve yön belirlemesi yapılması oldukça önemlidir. Kaş gibi yönü oldukça sabit ve pek değişmeyen bir bölüm için yön belirlemek oldukça önemlidir. Ortalama 2-3 saat kadar bir operasyon sonrasında fiziksel herhangi bir temas yapılmadığı müddetçe iyileşme süreci sonrasında başarılı sonuçlar rahatlıkla görülmektedir. Özellikle kaşlara dokunmamak ve kabuk bağlamasını iyice izlemek gerekir.

Kaş Ekimi Yapmak Zararlı Mıdır?

Kaş ekiminin şu ana kadar hiçbir zararı görülmemiştir. Zararlı olan bir uygulama da zaten uzman hekimler tarafından yapılamayacağından, güven veren bir uygulama olduğu söylenebilir. Kaşların ekiminde FUE tekniği en fazla tercih edilen tekniktir. Lokal anestezi yapıldığından kaşlara ekim sırasında herhangi bir şekilde acı hissetmek mümkün değildir. Üstelik rahat bir şekilde yapıldığından ve kabuk bağlayan köklerin daha çabuk iyileşmesi de önemlidir. Bu şekilde herhangi bir zararı bulunmayan bu işlemi yaptırmak için de gerekli olan altyapıyı sağlayan doktor ve kliniklere gitmek zararı da en aza indirmektedir. Konusunda tecrübeli doktorlara kendinizi emanet etmek her zaman için de zararı en aza indirir. Kaş ekiminin operasyon sonrasındaki bakımlarını yapmak da tam olarak işlemden randıman alınmasını sağlayacaktır. İyi bir şekilde kullanılan kaşlar için operasyon sonrası bakım şarttır.

0/50 ratings