Mevcut Saçlarım Kesilmeden Saç Ekimi Yapabilir miyiz?


Özellikle saç ekimi sırasında kafa derisindeki saç uçlarının iyi bir şekilde görünmesi gereklidir. Ayrıca iyi bir şekilde saçların alınıp yerleştirilebilmesi için de yerleştirilen bölgenin net bir şekilde görünebilmesi için ekim yapılacak yerin çevresindeki saçların kesilmesini tavsiye ederiz. Bu nedenle tamamen tıraş etmek bazı durumlarda gereklidir. Çünkü tıraş yapılmazsa ekilecek greft sayısı düşecektir. Örneğin; saçsız bir dokuya dört bin greft ekilecek iken, saçlı bölgede bu oran %40 oranında düşecektir.

Tıraşsız saç ekiminde önemli olan noktalardan birisi de saçları iyi bir şekilde operasyon sırasında korumak ve steril bırakmaktır. Operasyon sırasında donör bölgenin sıfır derecede tıraş edilmesi hem bayanlar hemde erkekler için minimal düzeyde kısaltmak gerekmektedir. Ancak bu sebep bayanlarda istenmeyen bir uygulamadır. Bayanlar saçlarının alım bölgesi ve ekilecek bölgenin kısaltılmamasını istemektedir. First Hair Clinic olarak bayanlar için operasyon sonrası dışarıdan belirgin olmayacak gizli şekilde tıraş edilmektedir.

Tıraşsız saç ekimi

Özellikle FUE tekniğiyle yapılan saç ekimlerinde özel uçlarla alınan doku ve saç kökü, doğru noktalara yerleştirilirken bölgenin görünür ve açık olması önemlidir. Hali hazırda bulunan saçların uzun olması da bir yandan lokal anesteziyi de etkileyebilir bu nedenle tıraş olunmasını tavsiye ediyoruz. 

Tıraşsız Saç Ekimi Güvenli Mi?

Genel olarak saç ekimlerinde önerilen saçın tamamen tıraş edilmesi ve bununla birlikte daha iyi bir iyileşme dönemine geçiştir. Ancak saç sahibinin istekleri doğrultusunda tıraşsız saç ekimi de yapılabilmektedir. Genel olarak saç ekimi en güvenilir ve basit operasyonlardan birisidir. Bunun nedeni de hem iğnesiz lokal anesteziye sahip olması hem de hayati tehlike barındırmamasıdır. Özellikle son yıllarda gelişen teknoloji neticesinde en güvenilir operasyon türü olmuştur. Bir yandan da rahatlıkla insanların yaptırabileceği fiyat aralıklarına gelmesiyle pek çok insan bu yönteme başvurmuştur. Genel olarak güvenlidir ve sorunsuz bir şekilde yaptırılabilir.

5/52 ratings

Saç Ekimi

First Hair Clinic DestekAuthor posts

First Hair Clinic; İstanbul merkezli saç ekimi, kaş ekimi, sakal ve bıyık ekimi hizmeti veren saç ekimi sektöründe lider firmalardan bir tanesidir. Ekim yaptığı her operasyonda garanti ve müşteri memnuniyeti vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir