Robot ile Saç Ekimi (Robotik)

robotik-sac-ekimi

Robotlar, artık ileriki hayatımızda ayrılmaz bir parçamız olacağı açık. Robot teknolojileri her ne kadar şu an ilkel şekilde olsa da ileride bunun çok daha iyi örneklerini göreceğiz. Şu anki teknolojilerle yapılan robotların yine de ilk zaman çıkan örneklerine göre çok daha iyi olduklarını söylemek mümkün. Özellikle sorunsuz bir şekilde hareket eden, engelleri tanıyabilen ve hatta yapay zekanın da yardımıyla konuşan, üstelik de cevap veren robotlar artık hayatımıza girmeye başladı. İnternetin de etkisi burada yadsınamaz. Bu tip cihazları ve robotları tanıyarak daha iyi bir şekilde kullanımını görmek de bize ilham veriyor. Robotik teknolojileri pek çok teknoloji gibi özelleştirilebilir bir teknoloji olmasından ötürü her türlü sektör için oldukça önemli bir hal alıyor. Robot teknolojileri kullanan pek çok fabrika ve internet pazaryeri mağazaları artık robotların gücünden faydalanıyor. Robotların seri üretim yaptığı fabrikalar olduğu gibi, depoları düzenleyen ve eşya taşıyan robotlar da artık pek çok sektörde rastlanıyor. Bu gibi kullanımları olan robotların medikal sektörüne girişi de elbette tahmin edilebilir olmuştur.

Tıp alanında medikal çözümler sunan pek çok firmanın araştırma ve geliştirme faaliyetleri neticesinde en iyi şekilde robotlar kullanılmaya başlandı. Özellikle bazı ameliyatlar ve tetkikler artık robotlar sayesinde yapılabiliyor ve oldukça da az hasarla atlatılıyor. Robotların her açıdan olumlu etkisi olmuştur. Bunlar özellikle ameliyat süresini kısaltma, daha ince detaylara eğitebilen çalışma sistemi ve daha iyi bir şekilde ameliyatı gerçekleştirme konularında olmaktadır. Daha kesin ve etkili bir şekilde davranan bir robotun yardımı elbette ameliyatlarda veya operasyonlarda oldukça yararlı oluyor. Saç ekimi teknolojilerinde kullanılan robotik çözümler de özellikle çok fazla insanın tercih ettiği çözümler oluyor.

Robotik saç ekimi
Robotik Saç Ekimi

Robot ile saç ekimi elbette çok daha kısa sürmektedir. Saçları rahatlıkla donör bölgeden çekip alan robotlar, hızlı bir şekilde aldıkları saçları da muhafaza etmektedir. Daha sonrasında ekilecek alana geçen robotlar, hızlı bir şekilde yine sıra halinde saçların ekimini yapmaktadır. Köklerin minimum hata ile alınması, herhangi bir şekilde yara yapmaması ve mikro şekilde delikler açılarak ekilecek alana olabilecek en küçük hasarı vermesi bakımından robotların saç ekimi yapması oldukça mantıklıdır. Bu durumda elbette robot gözetim altındadır ve bir operatör tarafından kontrol edilmektedir. Herhangi bir olumsuz durumda da müdahale edilmesi kolaylaşır. Alınacak saç kökleri otomatik olarak belirlenir, optik okuyucu sayesinde kıl köklerini hafızasına alır.

Robotik Saç Ekimi Etkili Mi?

Robotik saç ekimi elbette elle yapılan yöntemlerle eşdeğer bir şekilde etkili olmaktadır. Sadece süreyi daha da azaltmakta ve çok daha iyi bir şekilde saçları toplayıp istenilen bölgeye nakletmektedir. Tüm bunları yaparken de yapay zekasını kullanarak greftler hakkında bilgi toplar ve bu bilgileri muhafaza ederek ekilmesi gereken yerler hakkında bilgi sahibi olur. Operatör tarafından kontrol edilmesi sebebiyle de oldukça güvenli olmaktadır. Robotların hiçbir şekilde hastaya zarar verebilme potansiyeli de olmadığından güvenle kullanımı söz konusudur. Robotik saç ekimi sayesinde pek çok hasta, elle ekim teknikleriyle yapılan saç ekimlerine göre daha iyi sonuçlar almıştır. Bu sonuçların da getirisi elbette çok daha sıkı ve iyi saçlar olmuştur. Bu tarz özelliklerine bakıldığında oldukça hoş duran robotik saç ekimi elbette fiyat olarak elle ekim işlerine göre biraz fazladır. Kişiye özel saç tasarımının yapılması, çıkma yönlerinin ayarlanması, iyileşme sürecinin daha hızlı olması gibi faktörler robotik saç ekimini oldukça güzel ve özel kılmaktadır.

Kaynak: https://www.liderkanalizasyon.com

4/51 rating

Saç Ekimi

First Hair Clinic DestekAuthor posts

First Hair Clinic; İstanbul merkezli saç ekimi, kaş ekimi, sakal ve bıyık ekimi hizmeti veren saç ekimi sektöründe lider firmalardan bir tanesidir. Ekim yaptığı her operasyonda garanti ve müşteri memnuniyeti vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir