Saç Ekimi Aşamaları | Nasıl yapılır

Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Saç Ekimi Hakkında detaylı bilgi


Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

İnsanoğlu uzun yıllar boyunca doğada dolaşmış ve hayatta kalmaya çalışmıştır. Vücut kılları da bu sayede insanı hastalıklardan ve soğuktan korumak için en önemli korunaklı yapıyı sunmuştur. Vücudun kendi kendisine geliştirdiği bu savunma mekanizması elbette saçlarda da en büyük etkiyi göstermiştir. Özellikle soğuk iklimlerde genel olarak yaşayan ilk insanların saçları ve kılları uzun olmuş ve bu sayede hayatta kalabilmişlerdir. Çağımızda pek çok insanın da saç kılları gür olabiliyorken bazen de genetik sorunlardan ötürü bazı insanlarda saç dökülmeleri, seyrelmeler ve kellik durumları baş göstermektedir. Özellikle erkeklerde bu durum kendisini oldukça fazla hissettirir. Bu durumun bertaraf edilebilmesi için çeşitli yöntemler uygulansa da genel olarak tamamen kesen bir uygulama olmamıştır. Bu uygulamalar genellikle önleyici ancak kalıcı çözüm sunmamaktadır. Pek çok şampuan veya bitkisel çözümü kullanmak bir süre işe yaradığı kadar, bağımlı yapması ve sürekli kullandırması nedeniyle pek çok kişinin daha da saçlarını kaybetmesine neden olmuştur. Saç ekimi ise devrimsel bir teknoloji olarak hayatımıza girdi. En iyi şekilde yapılan saç ekimlerinin getirdiği sonuçlar olağanüstü olduğundan dolayı pek çok kişi bu yöntemi tercih etti.

saç ekimi aşamaları
Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Saç ekiminin nasıl yapıldığı sorusu da İnternet’te veya sosyal hayatta pek çok kişinin sorduğu ancak pek bir cevap alamadığı bir soru tipi olmuştur. Tüm bunları en iyi şekilde cevaplayabilmek adına saç ekiminin nasıl yapıldığından bahsetmek gerekir. Bu yöntemler genellikle üç adet yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.  FUE Tekniği, DHI Saç Ekim Yöntemi ve Safir Perkutan yöntemleri genel olarak ülkemizde de sıklıkla kullanılan saç ekim yöntemleridir.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

saç ekimi öncesi sonrası

FUE, DHI ve Safir Perkutan yöntemleri genel olarak birbirine benzese de belirgin farklılıkları bulunan yöntemlerdir. Hepsinin ortak özelliği genellikle uygulama olarak birbirine benzemesidir. Uygulaması için öncelikli olarak bazı durumlarda saçların tıraş edilmesi gerekmektedir. DHI yönteminde bazen saçlar tıraş edilebiliyor. Tıraş sonrasında saçların ekileceği alanlar belirlenir ve işaretlenir. Saçların sınır noktası da belirlenerek daha sonra donör bölgesi seçimi yapılır. Ensedeki saçlar genellikle en iyi donör adaylarıdır ve bunu yapmak adına en uygun bölgedir. Ancak ensede saçı bulunmayan kişilerden vücudun farklı bölgelerinden alınan saçlarla da desteklendiği görülebilir. İğnesiz lokal anestezi yöntemi ile saç greftlerinin alınacağı bölge uyuşturulur. Ardından FUE işlemi yapılır donör bölgeden alınan saçlar ve onları çekmeye yarayan özel aletler tarafından alınan saçlar tek tek toplanarak bir yerde muhafaza edilir. Donör bölgeden greftler alındıktan sonra nakil yapılacak bölge hasta onayı ile saç çizgisi çizilir. FUE ve Safir Perkutan tekniklerinde bu işlem uygulanırken DHI yönteminde bu işlem uygulanmaz, direkt olarak donör bölgeden alınan saç kökleri ekilecek alana hızlı bir şekilde ekilir, tek bir dezavantajı vardır o da uzun sürmesidir.

saç ekimi çizgisi

Bu yöntemin farkı buradadır hem de saç kaybına neden olmaz. Ayrıca saçların da daha sık ekilebildiği bir yöntem olması bakımından diğerlerinden ayrılır. Daha sonra ince uçlu olan bu aletlerde safir perkutan tekniği varsa safir elementinden yapılan ince uçlar kullanılarak saç ekim kanalları açılır. Bu ince uçlar özellikle mikro ölçekte alan açmaya, dokuya zarar vermeden mikro derecede delikler açılır.Diğer yöntemlerde operasyon normal bir şekilde ilerlemektedir. Öte yandan diğer yöntemlerde ayıklanan saçlar, hızlı bir şekilde alınarak tek tek belirlenmiş alanlara acısız bir şekilde ekilir. Hızlı bir yöntem olması nedeniyle de oldukça rahat bir operasyon geçirilir. Genel olarak yöntemler birbirine benzer ancak bazı noktalarda birbirinden ayrıldığından ötürü oldukça farklıdır. Tamamen kişinin inisiyatifine kalmış bir şekilde saç ekimi yapılmaktadır. En iyi şekilde hangi yöntemi kullanacağınızı doktorunuz karar vermelidir.

5/53 ratings

Saç Ekimi

First Hair Clinic DestekAuthor posts

First Hair Clinic; İstanbul merkezli saç ekimi, kaş ekimi, sakal ve bıyık ekimi hizmeti veren saç ekimi sektöründe lider firmalardan bir tanesidir. Ekim yaptığı her operasyonda garanti ve müşteri memnuniyeti vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir