Bayan Saç Ekimi

bayan saç ekimi

BAYANLARA ÖZEL SAÇ EKİMİ

Sosyal çevremiz ve kendimizi iyi hissetmemiz bizim için en önemli özelliklerden birisidir. Sosyal bir varlık olarak insanoğlu yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde varlığını sevdikleriyle beraber geçirmiştir. Bununla birlikte kadın ve erkek olarak sosyal roller ayrılmış, eşit bir şekilde dağılmıştır. Bununla birlikte erkeklerin genetik kodlarında bulunan saç dökülmesi problemi, erkeklere sosyal durumlar bakımından yaşadığımız çağda oldukça sıkıntı yaratmaktadır. Beğenilmeme korkusu ve öz güvensizlik gibi durumlar erkeklerin başına gelse de aynı durum saç konusunda kadınların da başına gelebilmektedir. Genetik olarak kadın saç yapısının güçlü ve uzun olmasının elbette avantajları vardır. Ancak dezavantajı da olabilmektedir.

Kadınların saç yapıları oldukça uzun olma ve hızlı uzama özelliklerine sahiptir. Böylece saç ekimi pek gerekmez gibi düşünebilir ancak bazı stres ve dış etkenlerden dolayı kadınların saçları da dökülebilmektedir. Bu dökülmeyi de önleyici bazı özel saç ekimi yöntemleri de bulunmaktadır. Bazı dış etkenlerden dolayı da kadınların saç ekimine ihtiyacı olabilmektedir. Uzun saçlarını yanık nedeniyle kaybeden, ameliyat veya yara izinden kaynaklı izler nedeniyle saçlarından memnun olmayan kadınlar genel olarak saç ekimine başvurmaktadır.

tıraşsız kadın saç ekimi

Bayanlarda Saç Ekimi Mümkün mü?

Kadınlarda saç ekimi elbette mümkündür. Çünkü saç her iki cinsiyet için de hemen hemen aynı özellikleri gösterir. Erkeklerde genel olarak uzatılmadığı takdirde saçlar kısa şekilde kalır ve uzaması zaman alır. Kadınlarda ise genetik olarak saçlar oldukça uzun bir hal alır ve hızlı bir şekilde uzar. Böylece rahatlıkla saç ekimi yapılabilir. Özellikle erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da saçların ön kısımları dökülmeye oldukça müsaittir. Bu nedenle bu durumun büyümesi üzerine saç ekimi yaptıranların sayısı hızla artmaktadır. Genel olarak klasik şampuan veya bitkisel yöntemler ne kadar denenirse denensin genetik etkinin de katkısıyla saç çıkartmak her zaman için mümkün olmamaktadır. Bu nedenle saç ekimleri her zaman için yapılabilir.

5/56 ratings