DHI – Diğer Adı ile Implanter Kalem Tekniği ile Saç Ekimi

dhi yöntemi

DHI – ( Direct Hair Implant ) Saç ekimi

DHI – Direct Hair Implant halk arasında CHOİ , İmplanter kalem tekniği olarak da bilinmektedir. Bunun sebebi isminden de anlaşılacağı gibi cihazın kaleme benzemesidir.

Neden DHI Tekniği ile Saç Ekimi ?

Bu tekniğin özelliklerinden birisi bildiğimiz klasik FUE yöntemi ile saç ekiminde donör bölgeden alınan greftlerin yerleştirileceği kanal (delikler )açılmakta ve bu süreçte greftler minimum 2 saat açıkta kalmakta,yaşam kalitesi düşmekteydi.

DHI tekniğinde ise donör bölgeden alınan greftlerin bekleme yapmayıp yaşam kalitesini zayıflatmadan medikal kalemin içerisine tek tek yerleştirilerek hastanın mevcut bulunan saçlarının yön ve açısına göre saç ekimi planlaştırılan bölgeye kanal (delikler) açılmadan medikal kalemin içerisinde bulunan piston yardımı ile greftler nakil edilmektedir. Aşağıdaki görseli inceleyebilirsiniz.

DHI Saç Ekimi Nasıl Uygulanır ?

Donör bölgeden FUE cihazı ile alınan saç folikülleri greft yapısı ve boyutu belirlendikten sonra kalem içinde bulunan 0,74 mm – 1,14 mm arası özel ucu keskin iğnelere penset el aleti ile yerleştirilir.

Daha sonra sırayla doldurulan medikal kalemler 45 derecelik açı ile kafanın boş bölgesine gelinerek kalemin üst kısmında bulunan piston yardımı ile ileri geri yaparak greft boş bölgeye yerleştirilir.

DHI Saç Ekim Kalemi

DHI Saç Ekiminin Avantajları

*Burada amaçlanan operasyonun zamanı kısaltmak.
*Greftlerin hava ile teması kısa süre olduğu için greft yaşam kalitesi maksimum seviyededir.
*Kanal açma işlemi olmadığı için saç ekim izi olmamakla beraber kanama yok denilecek kadar az ve kabuk dökme süresi daha kısadır.
*DHI tekniği daha sık ve doğal bir görünüm sağlar.

 

Bu teknik ile saç ekimi sırasında ağrı hissedermiyim?

Genelde yapılan tüm yöntemlerde lokal anestezi sayesinde, hastalarımız operasyon sırasında hiç bir ağrı ve acı hissetmemektedir. Operasyon sırasında hastalarımız bilinci açık bir şekilde olmaktadırlar. Bu esnada hasta; Telefon ile konuşabilir, gazete okuyabilir, TV seyredebilir vb.

Kimler DHI Tekniği kullanarak saç ekimi yaptırabilir?

DHİ saç ekimini, saç problemleri olan hemen hemen herkes yaptırabilir.

4.8/528 ratings