FUE Tekniği ile Saç Ekimi

FUE TEKNİGİ NEDİR ?

FUE Saç ekimi (Follicular Unite Extraction) yöntemleri arasında en güncel,etkili ve en gelişmiş yöntemdir. FUE tekniği mikro motor denilen bir yöntem ile başın arka kısmı ve iki kulak arasında kalan bölgenin testosteronun etki etmediği donör bölgede olan saç folikülleri tek tek alınarak saç olmayan bölgeye nakil edilme işlemidir. Saçlı deriden saç folikülleri fue iğneleri ile tek tek manuel punch veya mikromotor denilen cihaz yardımıyla alınır.

Fue tekniği ile saç ekiminde ağrı ve sızı hissetmeden operasyon gerçekleştirilir. Operasyondan 1 gün sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz.

Fue tekniği ile saç ekiminde hem Greft (Saç Kökü) alınan bölgede hem de nakil işlemi yapılacak bölgede hiç bir ameliyat izi bulunmaz ve doğal, sık bir saç ekimi yapılmasına olanak sağlar.

FUE Tekniği ile Öncesi ve Sonrası

FUE Tekniği İle Saç Ekimi FUE Sonrası
FUE Tekniği ile Saç Ekimi Öncesi FUE Öncesi

Fue tekniği kesinlikle kesik izi ve dikiş izi olmadan uygulanmadan 0,4 – 0,7mm mikro motor diğer adı punch sistemi ile foliküler üniteler şeklinde saçlı deriden ve vücudun uygun donör bölgelerinden çıkarılması işlemidir. Elde edilen kaliteli greftler uzmanlar tarafından saçsız bölgelere açtıkları mikro kanallar içine yerleştirilirler. FUE tekniği greft alınan bölgede gözle görülür her hangi bir iz bırakmadığı için genel olarak tercih edilen saç ekimi yöntemidir.

Fue tekniğini kullanarak saç ekimi ile Foliküler üniteler (greftler), saçlı derinin arka ve yan bölümlerinden ve ihtiyaç duyulması halinde göğüs bölgesinden yada sakalın alt kısımlarından greft alınarak, saçlanması istenilen bölgeye nakledilir. Greft alınacak ve nakil işlemi yapılacak saçsız alana sadece lokal anestezi uygulanarak nakil işlemi gerçekleştirilir. Dikişsiz, ağrısız, saçlı deride iz bırakmayan yöntemdir. FUE tekniği ile tek seansda 3500- 8000 greft (bu sayı yaklaşık 10.000-23.000 saç teline denk gelir) saç nakli işlemi gerçekleştirilebilir.

Sadece ekilen saçlar birinci ayın sonunda dökülür, saç ekiminden 2 – 3 ay sonra çıkmaya ve uzamaya başlar.

Operasyondan 6 ay sonra saçlar gözle görülecek kadar gelişir. Fakat istenilen efektin alınması adaptasyon sürecini tamamladıktan sonra 1 – 1,5 yıl içerisinde gerçekleşir. Ekilen saçlar testosteronun etki etmediği bölgeden alındığı için dökülme riski bulunmamaktadır. Saçlar kişinin kendisine ait olduğundan aynı renkte ve istediği kadar uzatabilir ve şekil verebilir.

4.9/514 ratings