Manuel Punch Tekniği

 MANUEL PUCH İLE FUE

 Saç ekimine olan talep arttıkça operasyonun sonuç kalitesini de artıracak el aletleri ve teknikler ortaya çıkmaktadır.Aslında manuel punch 1950 yılında Avrupa da saç ekimine öncülük eden Dr. Orentreich kullandığı eski bir tekniktir.

Dr. Orentreich, 4 mm çapında olan ilk manuel punch ile saç ekim operasyonunu gerçekleştirmiştir.

Manuel Punch Tekniği

Manuel Punch Tekniği

Manuel punch bildiğimiz elektrikli ve belirli bir devir ile çalışan FUE mikro motor cihazının kalem kısmı olan piyasemen aletinin ucunda bulunan punchın manuelleştirilmiş şeklidir.

Günümüzde manuel punch kullanan saç ekim merkezleri çok azdır bunun sebebi operasyon süresini uzatmakta (1-2 gün arası) iş gücünü artırmaktadır ve bu nedenle tercih edilmemektedir.

Mikro motorlu FUE tekniği cihazı yüksek hızlı devir ile çalıştığı için dokuya vermiş olduğu hasar fazladır bundan dolayı donör bölgenin iyileşme süresi uzamakta ,doğru ve kaliteli Greft seçimi zorlaşmaktadır.Bu da hastanın hem greft sayısını düşürmekte hemde operasyon sonucu olumsuz etkilemektedir.Hastaların yaptırmış olduğu operasyonu sonucunu olumlu etkileyecek ve daha kaliteli bir sonuç ortaya çıkartmak için First Hair Clinic olarak hastalarıma manuel punch tekniğini önermekteyiz.

MANUEL PUNCH’IN MOTORLU FUE CİHAZINA GÖRE AVANTAJLARI

  • Manuel puch motorlu FUE cihazına göre kullanan açısından daha kontrollü olduğu için doku hasarı minimum olur ve alım bölgesinde iz kalmaz.
  • İyileşme süresi Motorlu FUE cihazına göre daha kısadır ve kalite greft seçimi daha iyi yapılır.
4.9/518 ratings