Safir Perkutan ile FUE Tekniği

SAFİR BIÇAK TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİ

Saç ekimi her aşaması dikkat, özen, profesyonellik ve bunların yanında sürekli yenilik ve farklılık isteyen saç problemleri olan hastaların beklentilerini karşılayabilen popüler bir operasyondur.

SAFİR BIÇAK ( SAFİR PERKUTAN ) NEDİR ?

Günümüzde saç ekimine talep arttıkça her aşama ile ilgili yeni bir teknik ortaya çıkmaktadır.

Safir Perkutan

Safir bıçak ( Safir Perkutan ) tekniği saç ekiminin minimal invaziv (kanal açma ) aşamasında kullanılan saçsız alana Greftlerin (Saç kökleri) yerleştirilmesi için dokuya en doğru açı boyutu ve derinliğini verebilen, saç yoğunluğu rahat şekilde ayarlanabilen kanal açma aletidir.

İsminden de anlaşıldığı gibi safir madeninden üretilen özel keskin uçlar normal bildiğimiz metal slit yönteminden ayıran en büyük özelliklerinden birisi dokuya minimal şekilde mikro delikler açarak saç ekiminde oluşan kabuklanmayı ve doku hasarını minimuma indirir.

Böylece hastanın kabuk dökme ve iyileşme süresi kısaltmaktadır.Bir diğer özellik ise Safir bıçak ( Safir Perkutan ) ile açılan bu kanallar saçın doğal görünümünü, sıklığını ve yönünü doğrudan olumlu şekilde etkilemektedir. Bu sebeple saç ekiminin kanal açma aşaması operasyon sonucunu etkileyen en büyük faktördür. 

SAFİR BIÇAK KANAL AÇMA

SAFİR BIÇAK FUE TEKNİĞİ NASIL UYGULANIR ?

Safir FUE yapılacak ameliyatta FUE cihazı ile tek tek alınan greftler özel hazırlanan steril suyun içerisin de alındıktan sonra greft boyu ölçülür alınan greft boyutuna göre uygun safir uç boyutu seçilir yeni geliştirilen bu pürüzsüz ve keskin safir uçlar ile 45 derecelik açı verilerek kanal açma aşaması gerçekleştirilir.

Bazı saç ekim merkezleri saçın ön hat çizgisinde cm² de 70-100 greft arası ekilebileceğini ve böylelikle doğal ve sık bir görünüme kavuşulacağı iddia edilmektedir. Bu iddia Safir tekniği ve metal slit yöntemi ile mümkün olmayan bir söylentidir. Çünkü gerek safir gerek slit bıçağıyla derece verilmeden dik açı ile kanal açıldığında greft ekim işlemi ve saç yönü konusunda büyük problem ortaya çıkacak ve halk arasında hastaların korktuğu çim adam görüntüsünü alacaktır.

4.8/526 ratings