Saç Ekiminde Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar

yeni-ekilen-saclar-ne-zaman-cikar

Ekilen Saçlar Genelde Ne Zaman Çıkar?

Saç hem erkekte hem de kadında önemli bir aksesuar olarak kullanılan en önemli organlarımızdan birisidir. Direkt olarak çıkmalarının ve başımızda bulunmalarının sebebi evrimsel açıdan üşümemeye yöneltmesi ve iyi bir şekilde ısınmamızı sağlamasıdır. Bu nedenlerden ötürü saçlar çıkmaktadır ve insanoğlu sürekli olarak saçlarını korumaya yönelmektedir. Ancak bazen de saçlar genetik olarak dökülme ve zayıflama eğilimi göstermektedir. Bundan dolayı da saçlar dökülür ve kellik durumu oluşur. Özellikle erkeklerde kellik en sık rastlanan genetik ve kronik sorunlardan birisidir. Bunun çözüm yolları da yıllardır denenmiş bitkisel çözümler olduğu kadar, pek çok farklı cerrahi müdahaleler de olmaktadır. Bunların yanında pek çok şampuan ve kozmetik markasının çıkardığı ürünler de saçların dökülmesine ve tekrar çıkmasına yardımcı olmasına rağmen bir süre sonra artık bunlar da yeterli gelmemektedir. Yeterli gelmeyen bu çözümler artık geçici çözümler olmaktadır ve kalıcı çözümler için de artık saç ekimi yapılmaktadır.

saç ekimi sonrası saçlar ne zaman çıkar

Saç ekimleri özellikle kullanılan aletler ve teknolojik altyapı sayesinde oldukça önemli atılımlar yapmaktadır. Bununla birlikte hızlı bir şekilde de saçlarınızı kullandırmaya imkan tanıması ve tek ekimle birlikte artık saçların kendisinin çıkıp büyümesi oldukça önemli olmaktadır. Hızlı bir biçimde ekilmeye başlanan ve sağlıklı bir şekilde çıkmaya başlayan saçların ne zaman çıkacağı sorusu da büyük bir sorudur. Özellikle saçlarına ekim yaptırmak isteyen kişilerin bu soruyu sıklıkla sordukları görülmüştür. Bu sorunun sorulma nedeni oldukça basittir, çünkü ekilen saçların bir süre daha iyileşme sürecinde olması gerekmektedir. Kullanımını yapmak da bir o kadar meraklandırıcıdır. Bu nedenle pek çok saç ekimi yapan kişi de bu soruyu sormaktadır. Bu sorunun genel olarak cevabı kişiden kişiye değişmekle birlikte genel olarak 6 ay ve 1 yıl arasında tam randımanlı bir şekilde saçların yerine daha iyi oturduğu gözlemlenmiştir. Bu elbette yaşayış tarzı, yıkanma ve temizlenme alışkanlıkları, iklim ve kişinin psikolojik durumuna göre de her zaman için değişmektedir. Özellikle saçları doğru düzgün yıkamamak bile saç ekiminin başarısız olmasına da neden olabilmektedir. Bu özelliklere dikkat edildiği takdirde en iyi şekilde saçların çıkışına zemin hazırlanmış olur.

Saç Ekimi Ne Kadar Zaman Alır?

Saç ekiminin süresi yeni teknolojiler ve yeniliklerle birlikte oldukça kısalmıştır. Bunun sebepleri arasında genel olarak rahat bir şekilde operasyon yapılması ve bununla birlikte doktorların el çabukluklarının da fazla olmasıdır. Doktorların hızlı bir şekilde tedavi edebilmelerinin sebebi de genel olarak rahat bir şekilde saç ekimi yapabilecek ekibe sahip olmalarıdır. Özellikle İstanbul’da faaliyet gösteren pek çok saç ekimi kliniği en hızlı şekilde taburcu etme seçenekleri sunmaktadır.

Saç Ekiminde Önemli Noktalar Nelerdir?

Önemli noktalar genel olarak ilk başlarda ekilen saçlardan hızlı bir netice alınabilmesinin hata olacağıdır. Ekilen saçların hemen başlangıçta iyi bir randıman vermesi mümkün değildir. Çünkü saçlar doğal olarak donör bölgeden alınarak vücudun farklı bir bölgesine nakledilmiştir. Böylece bir alışma süresine ihtiyaç vardır. Alışma süreci de kişiden kişiye değiştiğinden dolayı farklı şekillerde olabilir. Özellikle sırf bu açıdan bakarak hızlı bir netice almak mümkün olmamaktadır. Asıl kural sabırlı olmak ve iyi bir şekilde ekilen saçlara bakabilmektir. Genel olarak saçlarda bulunan alışma evresi de çevresel faktörlere göre değişebildiğinden rahat bir şekilde kullanım yapmak için 6 ay veya 1 yıl sonrası yeterli olacaktır. Dikkat edildiği ve bu açılardan ilk başta bakılmadığın da saç ekimi her zaman için faydalı olacaktır.

5/52 ratings

Saç Ekimi

First Hair Clinic DestekAuthor posts

First Hair Clinic; İstanbul merkezli saç ekimi, kaş ekimi, sakal ve bıyık ekimi hizmeti veren saç ekimi sektöründe lider firmalardan bir tanesidir. Ekim yaptığı her operasyonda garanti ve müşteri memnuniyeti vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir