Saç Ekiminde Fue Yöntemi

fue-nedir

Genel olarak sorulan soruların başında gelen FUE yöntemi, FUE tekniği hakkında ve saç ekiminde fue yönteminin önemini bu yazımızda detaylı bir şekilde sizlere sunmaktayız.

FUE Yöntemi Nedir?

Saç ekimi özellikle son birkaç yıldır ülkemizde de dünyada da pek çok merkezde yapılmaktadır. Saç ekimi yapan klinikler ve doktorlar özellikle pek çok teknikten faydalanmakta ve bu teknikleri de en iyi şekilde geliştirmektedir. Saç ekiminde ilk çıktığı dönemlerde yapılan iğneyle ve deride yapılan kesiklerle saç ekimleri yapılırken bu oldukça ağrılı bir işlem olmaktaydı. Bu durumun getirdiği sıkıntılardan ötürü pek çok kişi saç ekimini önemsememiş veya tercih etmemiştir. Yapılan pek çok araştırma ve geliştirme faaliyetleri neticesinde hastaya ağrısız ve acısız bir şekilde saç ekiminin yapılmasının yöntemleri ve teknikleri keşfedilmiştir. Bu keşifler özellikle pek çok kişinin saç ekimini ciddi bir şekilde düşünmesine sebep olmuştur. Böylelikle çok daha güzel bir şekilde saç ekimi de mümkün olmuştur.

Ağrısız, acısız ve herhangi bir sorun teşkil etmeyen yöntemlerin başında gelen FUE yöntemiyle saç ekimi oldukça mantıklı ve sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. Ülkemizde de yöntemin uygulanması nedeniyle hem de uygun fiyatlar sebebiyle pek çok saç ekimi için gelen sağlık turisti de bulunmaktadır. Bu sağlık turistlerinin en iyi şekilde hizmet almalarını sağlayan yöntemlerden birisi de FUE yöntemidir. Bu yöntemle birlikte artık hastaların bakım süreleri azalmış, iyileşme sürelerinde büyük artışlar gözlemlenmiş hem de normal hayatına dönüş hızları da bununla birlikte artmıştır.

FUE Yöntemi & FUE Tekniği Ne İşe Yarar?

FUE yöntemi genel olarak saçların daha iyi bir şekilde ekilmesine olanak tanır. Özel bir ucun motora takılması neticesinde saçlar ensede bulunan donör bölgesinden alınır. Bu alınan bölgeye zarar verilmemesi de önemli bir faktördür. Herhangi bir kalıcı hasar bırakılmaması nedeniyle de oldukça pratik bir yöntemdir. Alınan saç kökleri yani greftler biriktirilir ve yeteri kadar alındığı zaman iyi olanlar ve kötü olanlar ayıklanır. İyi olanlar ise artık ekilmeye hazırdır. Bu saçlar ise aynı şekilde motorla birlikte ekilecek alana tekrar yerleştirilir. Böylelikle hem sorunsuz bir şekilde ekim gerçekleştirilir hem de daha rahat bir şekilde iyileşme sağlanır. Aynı zamanda ekilecek olan saçların kalitesi de önceden belirlendiğinden daha iyi bir saç ekim performansı sağlanır.

FUE Yöntemiyle Saç Ekimi

FUE yöntemiyle saç ekimi önemli ölçüde saç ekimini kolaylaştırmıştır. Çünkü bu ekim sayesinde hem saç ekim süresi azalmış hem de hastaların normal hayatlarına dönmeleri de bir o kadar hızlanmıştır. Bu sebeple pek çok saç ekimi için gelen ve FUE yönteminden haberi olan kişi de bu yöntemle saç ekimi istemektedir. Genelde de klinik kişilere en iyi yöntem olan FUE yöntemine yöneltmektedir. Böylelikle çok daha iyi bir şekilde saçların ekilmesi, daha sağlam bir şekilde saçta kalması ve iyi bir yayılma alanı ile saçların daha canlı ve etkili gözükmesi sağlanmaktadır.

FUE Yönteminin Avantajları

Elbette pek çok avantajını yazımızda açıkladık ancak en önemlileri olarak değinmek gerekirse, saçların çok daha güzel ve rahat bir şekilde gözükmesi için FUE yöntemi önemlidir. Özellikle saçın yöneldiği yönü de bilerek ona göre ekim yapılması çok daha mantıklıdır. Bir yandan da ağrısız ve lokal anestiziyle birlikte yapılan bir yöntem olması sebebiyle de önemlidir. Tam bir anestezi yapmaya gerek kalmadan hızlı bir iyileşme mümkün olmaktadır. Saç ektiren hastaların hayata daha iyi bir şekilde adapte olma ve hızlı bir şekilde iyileşme sürecine girmeleri mümkün olmaktadır. Greftlerin en sağlam şekilde tutunması ve rahatlıkla saçlarınızı kullanabilmeniz adına FUE yöntemi en fazla önerilen yöntemdir.

Kaynak: https://www.bmsyapiotomasyon.com

0/50 ratings

Saç Ekimi

First Hair Clinic DestekAuthor posts

First Hair Clinic; İstanbul merkezli saç ekimi, kaş ekimi, sakal ve bıyık ekimi hizmeti veren saç ekimi sektöründe lider firmalardan bir tanesidir. Ekim yaptığı her operasyonda garanti ve müşteri memnuniyeti vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir