Saç Ekiminde Gelinen Son Teknoloji

sac-ekimi-son-teknoloji

Saç Ekiminde Son Teknoloji

Saç ekimi artık hayatımızın pek çok noktasına gelmiş durumda. Bunun sebepleri arasında elbette artık zengin ve yüksek kesimin yaptırdığı bir operasyon türü olmamasıdır. İlk çıktığında oldukça pahalı olan bu işlem, artık standart bir şekilde her kesimden insanın yaptırabileceği türden bir operasyon olmuştur. Rahatlıkla yaptırılan ve uzman doktorları sayesinde en iyi şekilde faydalanılan bu saç ekim işlemi son teknoloji türü malzemeler, ekipmanlar ve aletler olmadan yapmak oldukça zor olacaktı. İlk çıktığı zamanlardaki aletlerin neredeyse tamamı artık daha modernize ve günümüz ihtiyaçlarına uygun bir şekilde hizmet vermektedir. Genel olarak saç ekimi, ilk zamanlarında oldukça zorlu ve rahat olmayan bir işlemdi ve uzun zaman alabilen bir operasyondu. Artık bu operasyon, rahatlıkla yapılabilen ve hızlı bir şekilde tamamlanabilir bir hal aldı. Özellikle uzman doktorların sayesinde bu süre epey kısaldı. Rahatlıkla yapılacak bir işlem olduğundan dolayı da son teknolojinin önemi de arttı. Bir yandan devrimsel nitelikte sistemler denendiğinden ve hızlı bir şekilde de saç ekimleri yapıldığından dolayı özellikle son yıllarda ilgi de artmıştır.

Son teknolojik gelişmeler ışığında bakıldığı zaman saçların en iyi şekilde ekilebilmesi ve uzun süre orada kalabilmesi için çeşitli teknikler hali hazırda uygulanıyor. FUE Tekniği ile saç ekimi, DHI ve Safir perkutan gibi teknikler genel olarak en fazla uygulanan tekniklerdir ve bu teknikler, son teknoloji ürünü cihazlar olmadan olamazdı. Özellikle Safir perkutan tekniği FUE tekniğine eklenen en son teknolojik yeniliklerden birisidir. Bu teknikte safir elementinden yapılan özel uç, saçları çekerek yeni yerlerine yerleştirmektedir. Safirin özelliği de mikro delikler açabilmesi, ağrı yapmaması ve işlem sonrası kabuk bağlamasını oldukça küçültmesidir. Genel olarak bakıldığında da bu işlemler oldukça kısa bir sürede tamamlanıyor ve herhangi bir sağlık problemi veya komplikasyon da oluşmuyor. Bunun yanında eklenecek olursa lokal anestezi de işi oldukça kolaylaştırıyor.

saç-ekimi-teknoloji

Saç Ekimindeki Teknolojiler Nelerdir?

Saç ekimi teknolojileri, çeşitli araştırma geliştirme faaliyetleri neticesinde ortaya çıkmıştır. Bu aletleri donanımları ve cihazları yapan firmalar, bu tarz gelişmelere oldukça kaynak ayırmakta ve saç ekimini daha iyi hale nasıl getirilir sorusuna cevap aramaktadır. Pek çok firma, bu sorunun cevabını da araştırma faaliyetleri neticesinde rahatlıkla bulabilmektedir. Sorunsuz bir şekilde yapılan saç ekimini en iyi teknolojiyle bezemek veya geliştirmek genel olarak yapılan bir şeydir. Doktorlar ve klinikler de bu teknolojileri benimsemek ve müşterilerine sunmak durumundadır çünkü en iyi şekilde hizmeti en son teknolojiyle vermek mümkündür. Son teknolojiler içerisinde daha önce değindiğimiz gibi safir perkutan tekniği oldukça öne çıkmaktadır. Bu tekniğin asıl güzelliği genel olarak başlangıçta yapılan tekniklere çok daha iyi bir alternatif sunmasıdır. İnovasyon içerisinde en iyi tekniklerden biri olan safir perkutanın basit ama etkili çözümü, pek çok saç ektirenin de daha iyi bir saça kavuşmasına olanak tanımıştır.

Saç Ekimi Teknolojilerini Neler Bekliyor?

Robotik saç ekimleri de oldukça revaçta olan konulardan birisi. Özellikle ileride bu robotik olan teknolojiler çok daha ileri seviyelere çıkacak gibi görünüyor. Yapay zeka gibi teknolojiler de genel olarak artık teknoloji alanında yaygınlaştığından, saç ekimi için de farklı bir alternatif sunabileceği yönünde görüşler de bulunuyor. İleride artık robotlar tarafından saç ekimlerinin yapılacağı ve doktorlara gerek kalmayacağı gibi yorumlar da yapıldığından genel olarak ilerideki gelişmeleri artık yaşayıp da görmek en doğrusu olacaktır. Teknolojik olarak ilerleme saç ekimi sektörünü daha da ileriye taşımıştır.

4.7/57 ratings

Saç Ekimi

First Hair Clinic DestekAuthor posts

First Hair Clinic; İstanbul merkezli saç ekimi, kaş ekimi, sakal ve bıyık ekimi hizmeti veren saç ekimi sektöründe lider firmalardan bir tanesidir. Ekim yaptığı her operasyonda garanti ve müşteri memnuniyeti vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir