Saç Ekiminde Önemli Unsurlar Nelerdir?


Saç Ekimi Yaptırırken Bilinmesi Gerekenler

Saç her cins insan için önemli bir kıl kümesidir. Bu kıl kümesi genellikle bizim için oldukça önemli bir yere sahiptir. Güzellik, yakışıklılık, kafa derisinin üşümemesi gibi unsurları düşündüğümüzde saçlar bizim için oldukça önemlidir. Farklı kültürlerde farklı özellikler addedilen saçlar, en hızlı uzayan kıl kümesi olma özelliğine sahiptir. Bebeklikten başlayan saç büyümesi işlemi genetik özelliklere bağlı olarak da değişim gösterebilir. Çok sık ve gür saçları olan insanlar olduğu gibi, seyrek saçlara sahip insanlar da vardır. Özellikle saç tipleri de genel olarak değişkendir; düz, dalgalı, kıvırcık ve sık saçlara sahip insanlar genellikle saç bakımlarını saçlarının tipine göre yaparlar. Böylece daha iyi bir şekilde saçlarının gündelik bakımlarını yaparlar. Saçların kendisine has pek çok rengi de bulunur. Renk pigmentleri kişiden kişiye ve genetikten genetiğe değişiklik gösterir. Bu özellikleriyle saçlar çok farklı bir şeydir.

saç ekimi
Saç Ekiminde önemli olan unsurlar

Saç ekimi de saçları dökülen, saçlarının kısalığından memnun olmayan ve kelleşme emareleri gösteren kişiler için ilaç gibi bir çözümdür. Saç ekimi öncelikle araştırılmalı ve bilinmesi gereken pek çok noktası doktor tercihinde bilinmelidir. Evvela saçların genel olarak ekilebilir bir alana sahip olması gerekir. Sık ve kelleşme emareleri göstermeyen saçlarda ekim yapmanın pek bir anlamı da yoktur. Bir yandan da sorunsuz bir şekilde yapılacak saç ekimi için kişinin hikayesi doktor tarafından dinlenmelidir. Doktorla yapılan ön görüşme sırasında sağlık durumu hakkında bilgi alınıyor, sigara ve alkol alışkanlıkları, kan sulandırıcı ilaç kullanılıp kullanılmadığı, kan nakli yapılıp yapılmadığı gibi sorular yöneltiliyor. Operasyon ise genel olarak 6 ve 8 saat arası sürmektedir. Saç hattı belirlenme işlemi de aynı şekilde saçların nerede biteceğini belirleyen hattır. Bu hat ise kaşların kaldırıldığında yüz kasların sınırı gidilebilecek maksimum alanı göstermek konusunda fikir verebilmektedir. Yüz yapısına göre, yaşa ve hastanın kendi isteğine bağlı olarak değişebilmektedir. Bunların dışında bilinmesi gereken önemli noktalardan birisi de donör bölgenin güçlülüğüdür. Doktorun karar vereceği bu durumda herkeste genelde enseden alınan saç donör bölgesi bulunur. Saçların alındığı alanın kuvveti de saç ekimi için alınıp alınmayacağına karar verebilir. Eğer alınamayacak gibiyse farklı bir vücut bölgesinden kıl alımı yapılmaktadır.

saç ekimi hakkında
Saç Ekimi Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Saç Ekimi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle internet üzerinden veya eşten dosttan duyulan doktor tavsiyeleri elbette güzel olmakla birlikte yine de bir araştırmakta fayda vardır. Genel olarak doktorların fazlalığı sizi en iyisini bulmaya itmelidir. Bu kadar fazla saç ekimi yapan doktorun bulunması özellikle seçim yapılmasının önemini gösterir. Saç ekiminde dünyaca ünlü bilinen ve alanında uzman olan doktorları tercih etmek önemlidir. Genel olarak mantıklı olan elbette en iyi şekilde hizmet almaktır. Fiyat tabi ilk planda olabilir ancak kaliteli hizmet de bunun yanında düşünülmesi gereken bir boyuttur. Sonuç olarak bir operasyon yapılması neticesinde iyi bir şekilde saç ekimi yaptırmak mantıklı olacaktır. Lokal anestezi gibi durumların işin içine girmesi nedeniyle uzman bir ekip de önemli olmaktadır.

Saç ekimi sonrası da yapılacaklar önemlidir. Saç ekimi sonrasında doktorların genel olarak istekleri kontrollere gelmek ve bu kontroller sırasında incelemelerin yapılmasıdır. Herhangi bir sorunlu durumda müdahale edilmesi gerekir. Ayrıca saçların elbette yıkanması da bu süreçte gerekecektir. Saçların özel şampuanlarla yıkanması gerekmektedir aksi takdirde sorunlu bir şekilde prosedür işler ve saçların zayıf düşmesine neden olunmaktadır. Saç ekimi yaptırırken bilinmesi gerekenleri önceden bilmek, gerçekten de kararlarınızı daha rahat vermenizi sağlayacak.

5/52 ratings

Saç Ekimi

First Hair Clinic DestekAuthor posts

First Hair Clinic; İstanbul merkezli saç ekimi, kaş ekimi, sakal ve bıyık ekimi hizmeti veren saç ekimi sektöründe lider firmalardan bir tanesidir. Ekim yaptığı her operasyonda garanti ve müşteri memnuniyeti vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir