Safir Perkutan Nedir & Safir Perkutan Hakkında Her şey

safir-perkutan-nedir

Saç ekim yıllar boyunca yapılmış ve artık çeşitli farklı tekniklerin de daha da ileriye gitmiştir. Safir Perkutan tekniği ise bunlardan bir tanesidir.Bu ilerlemeyi sağlayan aşamalar elbette oldukça çeşitli olsa da genel olarak hastaları memnun etme ve süreyi kısaltma üzerine kurulmuştur. Bunun yanında elbette saçları çok iyi şekilde çıkartmak için de kullanılan pek çok yöntem denenmiştir ve bu yöntemlerden bir kısmı iyi bir şekilde başarıya ulaşmıştır. Bu başarıları da en iyi şekilde uygulayan pek çok doktor bulunduğu gibi uzman bir ekip de vardır. Bu ekiplere ayrılan en iyi özelliklerden birisi de yeni tekniklerde çığır açılmasıdır. Doktorların ve ekiplerin bu konuda yaptığı araştırma geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra pek çok sağlık endüstrisi alanında çalışan firmalar da en iyi şekilde cihazlar üretmeye odaklanmıştır.

Öncelikle Safir Perkutan

Safir perkutan ise yeni bir teknoloji olarak saç ekiminde çığır açmaktadır. Özellikle son yıllarda saç ekimi çevrelerinde ve doktorlar arasında sıklıkla uygulanmaya başlayan bu yeni yöntem pek çok diğer yöntemin de yerini almıştır. En güzel tarafı da hiçbir zararının ve acının hissettirilmemesidir. Böylelikle safir perkutan tekniğini uygulamada oldukça etkili olan ekipler de en iyi şekilde hastalarına hizmet vermeye başladı. Tekniğin özellikle Türkiye’deki saç ekim merkezlerinde kullanımı da oldukça yaygındır. Bu nedenle de oldukça rahat bir şekilde işlem yapılması ve herhangi bir sorun teşkil etmemesi de önemsenmiştir. Ayrıca pek çok diğer teknikten farklı olarak kişiye oldukça fayda sağlayan ve saçların ömürleriyle birlikte kalitesini artıran bir teknik olmuştur.

Safir Perkutan Nedir?

Safir perkutan kelime anlamı olarak baktığımızda safir genel olarak hastanın donör bölgesinden saç kökünü alan aletin ucundaki özel ucun element maddesi olmasından dolayı denmektedir. Safir değerli bir madendir ve vücuda da herhangi bir zararı olmayan iyi bir maddedir. Bu bakımdan safir ile üretilen uçlar sebebiyle yapılan müdahalede safir ismi geçmektedir. Perkutan ise tıbbi bir terim olarak geçmektedir. Kelime anlamı olarak “deri içerisinde, deri içi yolu ile” anlamına gelen saç ekimi terimidir. Safir perkutan ise direkt olarak safir ile yapılan deri içerisindeki saç ekimi anlamına gelmektedir. Bu şekilde yapılan işlemlerin perkutan ismiyle anılması oldukça doğaldır ve bazen de bazı cerrahi müdahaleler için de aynı kelime kullanılmaktadır. Safir perkutan bu şekilde en iyi saç ekimini sağlaması bakımından önemlidir. Safir perkutan tekniğinde herhangi bir şekilde acı duyulmaz bu nedenle en fazla tercih edilen ameliyat tekniklerinin başında gelir. Artık neredeyse tüm saç ekim merkezleri de bu tekniği kullanmaya başlıyor. Özellikle sorunsuz bir şekilde saç ekimi yaptırmak isteyen ve hızlı bir şekilde iyileşmek isteyen hastalar safir perkutan tekniğiyle birlikte saçlarına daha hızlı bir şekilde kavuşuyor.

Safir Perkutan tekniğinin en büyük avantajlarından birisi, saçları en iyi derinliğe ekmesi ve bununla birlikte saçların alındığı bölgeden en az hasarla alınmasını sağlamasıdır. Safir maddesi de burada oldukça yardımcı olmaktadır. Genellikle bu tarz özellikleri sayesinde tercihi oldukça fazla olmuştur. Özellikle sorunsuz bir şekilde yapılan müdahalelerde safir perkutan tekniği insanların daha iyi saçlara kavuşturduğu keşfedilmiştir. Bunların yanında ek olarak hastaların saç derilerine çok çok küçük şekilde delikler açmasından ötürü dokuya da herhangi bir zarar gelmemektedir. Bununla birlikte de çok daha az kabuk bağlanması da garanti edilmiş olur. Hem de saçların ekilmesi sırasında lokal anestezi altında olunmasının da etkisiyle neredeyse hiçbir acı hissettirmemektedir.

Safir Perkutan Tekniği Nasıl Yapılır?

Safir perkutan tekniği en iyi şekilde yapılan saç ekim işlemi olduğundan dolayı yapılması ve iyileşmesi de oldukça kolaydır. Özellikle sağlık turizmine gelen pek çok kişi, hızlı bir şekilde müdahaleleri yapıldıktan sonra evlerine dönebilme imkanına sahiptir. Bunların yanında sorunsuz bir biçimde tekniği rahatlıkla kullanmak da mümkündür. Saç ekiminde uzman bir ekibin müdahalesi altında öncelikli olarak saç ekimi yapılacak alan belirlenir ve saç sınırları da belirlenir. Bundan sonra saçlar tıraş edilir ve müdahale için donör bölgeler belirlenir. Bu dönor bölgeler genellikle ense kısmı olmaktadır. Saçlar nispeten orada daha sıktır ve saç özelliği gösterdiğinden oldukça sorunsuz bir şekilde donör olabilmektedirler. Ardından saçlar teker teker safir uçlu motorlar ile ortalanarak çekilir ve tek tek biriktirilir. Daha sonra ortalama 4000 – 5000 kadar saç alındıktan sonra ekim yapılacak alana geçilir. Akabinde ise saçların ayıklanması ve zayıf olanların elenmesi işlemi yapılır. Bununla birlikte rahatlıkla saçların en iyileri seçilir ve böylelikle sorunsuz bir şekilde ekim aşamasına geçilir. Saç ekimi yapılacak alan öncelikli olarak lokal anestezi ile uyuşturulur. Sorunsuz bir şekilde uyuşturulan bölgede herhangi bir acı da hissedilmemektedir. Safir uçlu alet ile alınan saçlar tekrar kafa derisine yerleştirilir. Böylelikle saçlar yeni yerlerine geçmiş olur ve alışma evresi sürecine geçilir. Saç ekim işlemi oldukça kısa sürmektedir. Bu nedenle saçlarına hızlı bir müdahale yaptıran kişiler rahatlıkla taburcu olabilir. Öte yandan sorunsuz bir şekilde tedavi sonrası kontrollerine de gelebilirler. Türkiye’ye yurtdışından saç ekimi için gelen pek çok turist ve ziyaretçi de hızlı bir şekilde müdahalesini olarak çıkmaktadır. Bu da rahatlıkla alacakları bir hizmeti garanti etmiştir.

Safir Perkutan Tekniğiyle FUE Tekniğinin Farkı Nedir?

FUE tekniği dediğimiz ve anlatılan tüm tekniklere benzer özellikler aslında FUE tekniğidir. Ancak safir perkutan tekniği sadece bir yenilik ve rahatlık sağlayan bir ekstra teknolojidir. FUE tekniğinde de aşağı yukarı aynı prosedürler uygulanmakta ve rahatlıkla saç ekimleri yapılmaktadır. Safir perkutanda ise safir uçlar devreye girer ve herhangi bir acı veya uzun süre kabuk bağlanmasına rastlanmamaktadır. Bu şekilde yapılan tüm işlemler esasında FUE tekniğinin bir parçası olmaktadır. Bu nedenle rahatlıkla FUE tekniğinde safir perkutan yeniliğini istemek ve o şekilde saç ekimi hizmeti almak her zaman için daha iyi olacaktır.

Safir Perkutan Neden Yapılır ve Avantajları

Avantajları genel olarak doku kaybını önlemesi ve bununla birlikte hiçbir acı veren bir işlem olmamasıdır. Eski teknikler ve yeniliklerle karşılaştırıldığında saçları en iyi şekilde koruyan ve özellikle sorunsuz bir şekilde kişiyi taburcu edecek derecede hızlı bir yeniliktir. Saçların donör bölgelerden greftler halinde alınırken saçları en iyi şekilde koruyan bir safir elementiyle yapılmış uca sahip olan teknik, bu nedenle avantajlıdır. Kullanımı bakımından sorunsuz bir işlem olan bu yeniliği de en hızlı şekilde deneyimlemek de mümkün olmaktadır.

Safir Perkutan Tekniğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dikkat edilmesi gereken nokta elbette güvenilir bir klinikle çalışmaktadır. Bununla birlikte operasyon sonrasında doktorunuzun dediği tüm operasyon sonrası işlemleri dikkatlice yapmak gerekmektedir. Özellikle birkaç kez kliniğe tekrar gitmek gerekmektedir ve bununla birlikte saçların yıkanması işlemlerini de tekrar klinikte yapmak zorundasınız. Özellikle donör bölgenin bandajlı olması sebebiyle ense kısmının kapalı olacağını ve uyuma pozisyonunda dikkatli olunması da önemlidir. Bu şekilde tüm tekniklerin ve operasyonların ardından gelen iyileşme evresinde kafa derisine bakım yapmak ve en güzel şekilde yıkamak önemlidir.

0/50 ratings

Saç Ekimi

First Hair Clinic DestekAuthor posts

First Hair Clinic; İstanbul merkezli saç ekimi, kaş ekimi, sakal ve bıyık ekimi hizmeti veren saç ekimi sektöründe lider firmalardan bir tanesidir. Ekim yaptığı her operasyonda garanti ve müşteri memnuniyeti vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir