Türkiye’de Saç Ekimi | Saç Ekimi Önemi


Türkiyeher zamanki gibi jeopolitik konumunun avantajını kullanan bir ülke olarak varlığını en iyi şekilde sürdürmekte olan ülkedir. Bu nedenle de Avrupa ve Asya arasındaki bir köprü işlevi görmesi, pazarın geniş ve halkın da herhangi bir ürüne olan ilgisi sebebiyle özellikle yabancı yatırımcıların ilgisini çekiyor. Genel olarak Türkiye, bu avantajını da yıllar içerisinde daha da iyi kullanmıştır. Özellikle son yıllarda artan saç ekimi yaptırmak isteyen kişi sayısı ve saç ekimi konusunda gelişen teknolojiler sebebiyle gayet iyi bir şekilde saç ekimleri Türkiye’de yapılmaya başlandı. Türkiye’de yapılan saç ekimleri, özellikle Ortadoğu ve Avrupa’dan pek çok kişiyi kendisine çekmektedir. Bunun nedenleri arasında saç ekimi için uzman hekimlerin Türkiye’de oldukça fazla olması ve bunun neredeyse sağlık turizmine dönüşmesidir. Özellikle Avrupa’daki ve Ortadoğu’daki saç ekimi yapan doktorların fiyatlarından sıkılan ve daha kaliteli saç ekimi isteyen kişiler direkt olarak İstanbul veya çeşitli şehirlere gelerek saç ekimlerini gerçekleştiriyor.

Türkiye’de Saç Ekimi İyi Midir?

Türkiye’de saç ekimi genel olarak pek çok genel tekniğin uygulanmasıyla oluşturulur. Hastaların normal hayatlarına dönüş süreleri oldukça hızlı bir şekilde olmaktadır. Özellikle Türk doktorların işini ciddiyetle yapan yapısı ve dünyaca tanınırlığı olması sebebiyle saç ekiminin kalitesi de üst düzeye çıkmaktadır. FUE ve Safir Perkutan gibi yöntemlerle en iyi şekilde hastalara hizmet verilmektedir. Bunun yanında gelişmiş son teknoloji cihazlarla da hastalara en iyi şekilde hizmet verilmektedir. Sağlık turizmi özellikle Türkiye’nin turizm potansiyeline etki eden en büyük etkilerden birisidir. Turizm potansiyelimizi yükselten en büyük özelliklerimizden birisi de elbette saç ekimi olarak karşımıza çıkıyor. Saç ekimlerinde en güzel seçenekleri bulabilmek adına da pek çok klinik de İstanbul gibi pek çok şehirde hizmet vermektedir.

Saç ekimi turizmi için Türkiye’ye gelen turist sayısı ise oldukça fazla. Özellikle Avrupa ve Ortadoğu’dan ciddi turist akınına uğrayan Türkiye, bu konuda liderliği elinde bulunduruyor. Bir yandan da bu özelliğini en iyi şekilde kullanması, müşterilerin de memnun ayrılmalarına neden oluyor. İtalya, Yunanistan, Kuveyt ve Suudi Arabistan gibi ülkeler çoğunlukla Türkiye’yi tercih etmektedir. Ayrıca sağlık turizmi için saç ekimine gelen turistler, genel olarak Türkiye’yi de gezme şansı bulmakta ve Türkiye’yi daha iyi bir şekilde tanıyor. Böylelikle ekonomimiz hem sağlık turizmiyle hem de direkt olarak turizm ile can bulmaktadır.

Türkiye’de Saç Ekimi Fiyatları

Özellikle Türkiye’ye gelen saç ekimi turistlerinin ortak özelliği genel olarak fiyat konusunda olmaktadır. Türkiye’de oldukça uygun fiyatlara ve hemen hemen daha üstün kalitede saç ekim işlemleri geliştiriliyor. Örneğin Türkiye’de 2000 $ gibi fiyata sahip saç ekim işlemi, ABD’de 10.000 $ gibi fiyatlara çıkabiliyor. Aynı şekilde Avrupa için de aynı fiyatlar geçerli olmaktadır. Türk cerrahların da büyük bir kısmı kaliteli bir şekilde saç ekim tekniklerini öğrenerek araştırmalarını yaptığından dolayı da fiyatlar da genel olarak iyi durumda olduğundan direkt olarak tercih sebebi olunuyor.

Türkiye’de Saç Ekimi Doğru Mudur?

Türkiye, son yıllarda gösterdiği atılımdan hareketle sağlık ve turizm konusunda da ileri derecede atılımlar gösterdi. Bununla birlikte bir sağlık turizmi olan ve yurt dışından pek çok misafiri kendisine çeken saç ekimi hizmetleri özellikle önemlidir. Bununla birlikte pek çok kişinin ve ülkeden gelen misafirin tercih sebebi olan saç ekimi için Türkiye oldukça doğru bir adres olmasıdır. Fiyat konusundaki esnekliği, cerrahların başarıları ve kaliteli bir saç ekimi oldukça önemli faktörlerdir.

0/50 ratings

Genel

First Hair Clinic DestekAuthor posts

First Hair Clinic; İstanbul merkezli saç ekimi, kaş ekimi, sakal ve bıyık ekimi hizmeti veren saç ekimi sektöründe lider firmalardan bir tanesidir. Ekim yaptığı her operasyonda garanti ve müşteri memnuniyeti vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir