Yara İzi Olan Bölgeye Saç Ekimi Yapılır mı?

yara izine saç ekimi

Yanık ve Yara İzine Ekim Nasıl Yapılır?

Yanık olan bölge için öncelikli olarak özel motorlar vasıtasıyla enseden donör greft denilen saç kökleri alınır. Belirlenen greftler motorun ucundaki özel iğnelerle birlikte dokusunu beraber deriden alır. İğneden saç ortalanarak çıkartılmaktadır. Çıkarılan greftler toplanır ve içerisinde özel su olan steril bir kabın içinde muhafaza edilir. Yanık ve yara izinin büyüklüğüne oranla ortalama bir greft alınır. Daha sonrasında lokal anestezi uygulanmış yanık ve yara izinin bulunduğu yerlere açılan boşluklara greftler tek tek yerleştirilir ve böylece işlem hızlı bir biçimde tamamlanmış olur. Safir perkutan tekniği uygulandığı takdirde safir uçlarla açılan mikro deliklere saçlar yerleştirilir ve böylece çok daha az doku kaybı ve sağlam bir yerleşim sağlanır. Yara ve yanık izi bulunan bölgelere yapılan saç ekimi işlemlerinde safir perkutan işlemleri daha mantıklı olabilmektedir ancak son sözü yine doktorunuz verecektir.

Yanık ve Yara İzine Ekim Kolay Mı?

Yanık izine saç ekimi

Yara izine ve yanık izine yapılan ekimler oldukça başarılı bir biçimde tamamlanır. Operasyon sonrası travma ve olumsuz hissiyatlar en aza indirilir. Ağrısız bir saç ekimi işlem olması sebebiyle oldukça kolay bir şekilde işlemler tamamlanır. Kabuk bağlama sorunları özellikle safir özel uçların mikro düzeyde açıklık yaratması neticesinde çok daha az oluşmaktadır. Bandaj gibi tedavi sonrası yapılan uygulamalara dikkat etmek de ekimin sonrasını kolaylaştırmaktadır. Bir sonraki kontrollere gitmek de önemlidir. Unutulmaması gereken nokta, yanık ve yara izine ekim yapmak tıbbi bir müdahaledir. Herkesin yapabileceği bir şey olmadığı için güvenilirliği göz önünde bulundurmak önemlidir. Türkiye’ye özellikle her yıl pek çok ülkeden saç ekimi için geliniyor ve pek çok klinik bulunmaktadır. En iyisini seçmek için de rahatlıkla bulabileceğiniz ve en iyi hizmeti verdiğini düşündüğünüz kliniği seçmeniz çok önemlidir. Ve biz yaptığımız tüm ekim işlemlerinin de garanti vermekteyiz.

5/55 ratings

Saç Ekimi

First Hair Clinic DestekAuthor posts

First Hair Clinic; İstanbul merkezli saç ekimi, kaş ekimi, sakal ve bıyık ekimi hizmeti veren saç ekimi sektöründe lider firmalardan bir tanesidir. Ekim yaptığı her operasyonda garanti ve müşteri memnuniyeti vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir