Yüz Bölgesine Saç Ekimi


Sakal Ekimi Nasıl Yapılır

Sakal ekimi genel olarak son yıllarda saç ekimiyle birlikte artış gösterdi. Bu artışın temel sebeplerinden birisi de saçlarla aynı şekilde operasyon yapılabilmesidir. Sakalları az olan, yüzünde yanıklardan dolayı veya yaralardan dolayı izler bulunan veya hiç sakalı bulunmayan bireylere uygulanan teknikler oldukça önemlidir ve doktorların saçlar için uyguladığı yöntemlerle benzerlik gösterir. Bu bireylerin sakal ekimi yaptırmasını istemesi anlaşılabilirdir. Çünkü genel olarak sakal ekimi yaptıran bireylere baktığımızda sosyal hayatında daha yakışıklı görünmek veya sakallı olmak istemektedir.  Özellikle yüz ve ense bölgesindeki donör saç ve kılları alarak sakal ekimi yapmak mümkündür. Bu donörler eğer yüz ve ense bölgesinde az ise vücudun farklı yerlerinden de temin edilebilir. Sakal ekimi için elbette bir hazırlık süreci vardır ve sakalların çıktığı tüm bölgeler operasyon için tıraş edilmelidir. Sakal ekiminin mantıklı olup olmadığı kişinin isteğine bağlıdır. Eğer yüzdeki deri bozukluğundan rahatsız ise ve günlük hayatı etkileniyorsa, sakal ekimi yaptırmak her zaman için çok mantıklı bir hareket olacaktır.

sakal ekimi

Sakal Ekimi Güvenli Midir?

Sakal ekim kararı verilmesinin ardından sakal ekim yöntemlerini bilmek gerekliliği doğar. FUE Tekniği ve Safir Perkutan teknikleri saç ekiminde ve yine aynı şekilde sakal ekiminde kullanılan en önemli yöntemlerin başında gelir. Bu yöntemlerde özellikle ağrısız ve lokal anestezi uygulamalarının faydaları çok iyi bir şekilde görülür. İki yöntem de benzer özelliklere sahip olsa da deride açıklık oluşturma ve ekim sonrası yara büyüklüğü konusunda farklılık arz etmektedir. Genel olarak güvenli bir prosedür olduğunu söylemek mümkündür. Çünkü hem ağrısız olması hem lokal anestezi uygulanması hem de sorunsuz bir şekilde greftlerin belirlenen yerlere eklenebilmesiyle mümkün olmaktadır. Güven konusunda elbette iyi bir klinikle ve doktorla da çalışmak gereklidir. Tüm bunları sağladıktan sonra iyi bir şekilde saçlar ve sakallar kullanılabilir.

Sakal Ekimi Hakkında

Sakal Ekiminin Zararları Var Mı?

Sakal ekimi saç ekimine benzemediğinden ve direkt yüz üzerinde yapıldığından kimi zaman akıllara zararı olup olmadığı gelmektedir. Özellikle bu soru yaptırmak isteyen pek çok birey tarafından yönlendirilir. İz kalması, görüntü bozukluğunun oluşması ya da sakalların ters yönlerde çıkması gibi problemler sakal ekimi sonrası yaşanmamaktadır. Bu tarz sorunların oluşmasının önüne geçen doktorlar, operasyonu en sağlıklı şekilde sürdürmektedir.

5/54 ratings

Saç Ekimi

First Hair Clinic DestekAuthor posts

First Hair Clinic; İstanbul merkezli saç ekimi, kaş ekimi, sakal ve bıyık ekimi hizmeti veren saç ekimi sektöründe lider firmalardan bir tanesidir. Ekim yaptığı her operasyonda garanti ve müşteri memnuniyeti vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir